W dzisiejszych czasach jazda samochodem bez klimatyzacji w letnie upały wydaje się być udręką. Jednak korzystanie z nieoczyszczonego systemu chłodzenia, może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Nieskuteczna dezynfekcja klimatyzacji pozostawia w obiegu różnego rodzaju drobnoustroje, takie jak na przykład bakterie legionella, które mogą dostać się do płuc z każdym oddechem.

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie klimatyzacji, odgrzybienie klimatyzacji, dezynfekcje klimatyzacji: ozonowanie, ultradźwięki lub użycie specjalnej pianki. Skuteczność ich jest jednak różna. Aby przeprowadzić ozonowanie klimatyzacji, potrzebny będzie przede wszystkim ozonator do samochodu, który wytwarzając silnie utleniający gaz. By pozbyć się groźnych bakterii np. legionelli, ozonowanie samochodu może nie być wystarczające i konieczne będzie użycie dodatkowych środków chemicznych.

Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystanie piankowych preparatów NANOCLEAN AC8, których działanie ma pełne spektrum biobójcze czyli zabijają wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, prątki, spory. Czyszczenie klimatyzacji oraz dezynfekcja tego rodzaju aerozolem nie jest skomplikowane. Istotne jest, by środek był wprowadzany do parownika klimatyzacji, dzięki temu preparat zadziała od środka systemu niszcząc wszystkie drobnoustroje. Proces nie wymaga żadnego dodatkowego płukania, gdyż preparat usuwa się samoczynnie przez odpływ kanałem spustowym.