FAQ – Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1) Co to jest NANOCLEAN® AC8?

Gama preparatów NANOCLEAN® są jedynymi obecnie na rynku preparatami myjąco-dezynfekującym z pełnym spektrum biobójczym do parowników klimatyzacji, układów wentylacji i większości powierzchni w najkrótszym czasie. Preparat czyści i dezynfekuje w jednym procesie, co ułatwia pracę, przyspiesza proces dezynfekcji i gwarantuje skuteczność dezynfekcji na  wysokim poziomie.
Stosowanie NANOCLEAN AC8 gwarantuje skuteczność procesu czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji oraz satysfakcje.

2) Co to znaczy Pełne Spektrum Biobójcze

Pełne spektrum biobójcze oznacza, że skutecznie likwiduje Wirusy, Bakterie, Prątki, Spory (czyli formy przetrwalnikowe bakterii) i Grzyby, Pleśń. Skuteczność biobójczą potwierdzają badania wg norm europejskich EN1040, EN13727, EN1276, EN13697, EN13623, EN1275, EN1650, EN14476, EN13704, EN14348.
Więcej informacji znajdziesz w karcie technicznej TDS.

3) W jakiej formie jest dostępny preparat NANOCLEAN® AC8?

Preparat NANOCLEAN® AC8 jest dostępny w następujących formach:

  • w formie aktywnej piany w aerozolu z 2 dyszami i wężem 60 cm do użycia bez dodatkowego sprzętu
  • wygodny płyn gotowy do użycia GDU 500 ml (niedługo dostępny)

4) Jak stosować preparat NANOCLEAN® AC8?

Standardowo dezynfekcja powinna trwać minimum 1 minutę w celu usunięcia bakterii Legionella Pneumophila, minimum 5 minut dla bakterii, wirusów, sporów, prątków i niektórych grzybów i 15 minut dla pełnego spektrum biobójczego. Zalecamy dezynfekcję w czasie 15 minut dla pełnej skuteczności.
Pełna informacja jest w karcie technicznej TDS.

5) Na czym polega metoda czyszczenia i dezynfekcji parowników dyszą NANOCLEAN® AC8 ?

Metoda NANOCLEAN® AC8 polega na ciśnieniowym czyszczeniu i dezynfekcji parowników specjalnymi dyszami w zależności od dostępu do parowników i budowy układu HVAC pojazdu. Należy wyciągnąć filtr przeciwpyłkowy i umożliwić bezpośredni dostęp do parownika dla dyszy czyszczącej. Czasami w zależności od typu pojazdu wymaga to demontażu dodatkowych części, np.: wentylatora, który również zalecamy czyścić, czasami czujniki, rezystor lub otwór rewizyjny. W zestawie jest wąż kierunkowy z dyszą 360 stopni, którą umieszczamy w okolicy parownika, wąż z dyszą możemy dowolnie wygiąć i dopasować do kanału układu. Czyścimy i pokrywamy parownik pod ciśnieniem preparatem NANOCLEAN® AC8 i pozostawiamy na 15 minut w celu pełnej dezynfekcji parownika. W tym czasie płyn powinien spłynąć pod samochodem kanałem spustowym i udrożnić cały układ.

UWAGA: Zawsze zalecamy przedmuchać wszystkie otwory wentylacyjne w kokpicie po demontażu filtra przeciwpyłkowego i przed procesem czyszczenia i dezynfekcji parownika.

6) Jeśli stosuję ozonowanie, czy trzeba czyścić parownik klimatyzacji?

Ozonowanie nie czyści parownika z kurzu i brudu, tylko utlenia powierzchnię. Pozostawia więc kurz, który podczas używania klimatyzacji zmieni się w mokry kurz i doskonałe warunki do rozwoju mikroorganizmów, bakterii i grzybów odpowiedzialnych za przykre zapachy z klimatyzacji. Dlatego efekt ozonowania bez mechanicznego czyszczenia parownika jest krótkotrwały i mało skuteczny.

Zobacz film:

AutoKlima – OZONOWANIE czy CZYSZCZENIE+ODGRZYBIANIE+DEZYNFEKCJA – Oceń sam, co jest lepsze.

7) Czy mogę zrezygnować z ozonowania jeśli stosuję NANOCLEAN® AC8?

Zdecydowanie tak. Dezynfekcja parowników metodą NANOCLEAN® AC8 gwarantuje dezynfekcję z pełnym spektrum biobójczym w czasie 15 minut. Jest to więc najszybsza i najskuteczniejsza metoda dezynfekcji pojazdu i znacznie bezpieczniejsza niż ozonowanie.

8) Dlaczego dezynfekcja metodą NANOCLEAN® AC8 jest bezpieczniejsza niż innymi metodami?

Preparat NANOCLEAN® AC8 jest bardziej bezpieczny dla użytkowników, niż inne środki na rynku czy ozonowanie. NANOCLEAN® AC8 nie zawiera substancji toksycznych i mutagennych. Nie powoduje podrażnień, alergii i oparzeń. Nie zawiera alkoholu. Ma przyjemny cytrusowy zapach, który szybko zanika i pozostawia uczucie świeżego powietrza wewnątrz auta.

9) Jak często czyścić i dezynfekować parownik?

Parownik zalecamy czyścić środkiem NANOCLEAN® AC8 minimum co 6 miesięcy lub co 20.000 km. Jeśli pojazd porusza się w zakurzonym środowisku to zalecamy czyszczenie i dezynfekcję parownika nawet częściej.

10) Co w przypadku, gdy nie mamy dojścia do parownika?

Zgodnie ze sztuką dezynfekcji należy najpierw umyć powierzchnię, więc musimy znaleźć sposób, aby dojść do parownika i użyć dyszę bezpośrednio na parownik. Czasami po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego musimy zdemontować dodatkowo schowek w kokpicie, wykręcić wentylator, czujnik, rezystor lub inną część układu HVAC, często można znaleźć zaślepione otwory rewizyjne. W najbardziej ekstremalnym przypadku dla profesjonalistów można nawiercić mały otwór serwisowy krótkim wiertłem w komorze parownika i po dezynfekcji go zaślepić.

11) Czy płyn NANOCLEAN® AC8 może uszkodzić powierzchnię w aucie?

Płyn NANOCLEAN® AC8 jest kompatybilny z większością powierzchni (tkaniny, skóra, plastiki, gumy, metale) jeśli jest stosowany zgodnie z instrukcją. Aczkolwiek przed użyciem preparatu na całej powierzchni zawsze zalecamy test wstępny na niewidocznej powierzchni.

12) Jakie dopuszczenia posiada produkt NANOCLEAN® AC8?

  • Pozwolenie na obrót produktem biobójczym w Polsce  nr 6885/17.
  • Atest PZH BK/K/0863/01/2018
  • Skuteczność biobójczą potwierdzają raporty z badań: EN1040, EN13727, EN1276, EN13697, EN13623, EN1275, EN1650, EN14476, EN13704, EN14348.