BAKTERIE LEGIONELLA PNEUMOPHILIA I LEGIONELLOZA (CHOROBA LEGIONISTÓW)- choroba oraz przeciwdziałanie
Bakteria Legionella pneuophilia to bakteria znajdująca się w naszym najbliższym otoczeniu, wywołująca chorobę Legionelozę.

Bakterie Legionella pneuophilia czyli popularny „grzyb w klimatyzacji”

Wniknięcie bakterii do organizmu następuje poprzez wdychanie aerozolu wodno-powietrznego. Źródłem zakażenia pałeczkami Legionelli może być między innymi instalacja ciepłej wody, korzystanie z basenów i przede wszystkim instalacje klimatyzacyjne oraz nawilżacze powietrza, czyli coś z czym prawie codziennie mamy ogromny kontakt fizyczny. Bakteria kolonizuje w systemach wodociągowych. Nieczyszczone urządzenia są skupiskiem bakterii stanowiących dla nas zagrożenie. Idealnym warunkiem dla tej bakterii jest temperatura w granicach 20-50 C oraz czynniki biotyczne, czyli na przykład obecność innych mikroorganizmów.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Aby zapobiec zakażeniu tej bakterii możemy wykonać różne czynności. Najważniejsze to czyszczenie klimatyzacji i dezynfekcja klimatyzacji lub nawilżaczy specjalnymi preparatami biobójczymi w postaci płynu lub pianki. Ważne aby preparaty były czyszcząco dezynfekujące (w jednym procesie myjemy i dezynfekujemy) najlepiej o pełnym spektrum działania czyli usuwały nie tylko bakterie ale i wirusy, prątki, spory, grzyby, pleśnie. Jeśli chodzi o Legionella pneumophila w klimatyzacji preparat musi być przebadany według normy EN 13623. Jest to norma dla oceny działania bakteriobójczego na Legionella chemicznych środków dezynfekcyjnych przeznaczonych do systemów wodnych.

Zagrzybiona klimatyzacja – jak z nią sobie poradzić?

Produkt NANOCLEAN AC8, który nie tylko czyści klimatyzacje czy odgrzybia klimatyzacje a także zdezynfekują klimatyzacje. NANOCLEAN AC8 zadziała zabójczo na wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, prątki czy spory. Jest to bardzo ważne, ponieważ wsiadając do klimatyzowanego auta lub używając klimatyzację w domu narażamy nie tylko siebie ale całą rodzinę na kontakt z tymi drobnoustrojami, co może wywołać wiele poważnych objawów chorobowych. Późniejsza faza choroby może doprowadzić do zapalenia płuc o ciężkim przebiegu. Aby zapobiegać można także minimum około dwa-trzy razy w roku czyścić i dezynfekować systemy klimatyzacji. Leczenie choroby odbywa się za pomocą antybiotykoterapii, dlatego nie ryzykuj. Zadbaj o swoich bliskich, odpowiednio konserwuj klimatyzacje czy tego typu urządzenia. Ważne, aby korzystać z produktów najlepszej jakości do zwalczania wszystkich mikroorganizmów takich jak NANOCLEAN AC8.

One thought on “Bakterie Legionella pneuophilia i legionelloza

  1. Pingback: Choroby powodowane bakteriami w klimatyzacji - Nanoclean®AC8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.