Sprawna klimatyzacja to element, który gwarantuje wygodę i komfort. Mała kubatura samochodu i utrudniona wentylacja sprawia, że jest to jedyny ratunek podczas upalnych dni. Dla jej funkcjonalności, jak w przypadku wszystkiego niezbędne jest regularne czyszczenie, odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji.

Regularne czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji ma wpływ nie tylko na komfort, ale również na zdrowie. Temperatura i warunki jakie panują w systemie klimatyzacji są idealnymi dla rozwoju bakterii, grzybów, prątków, wirusów czy zarodników bakterii. Jedna z najbardziej popularnych jest legionella. Zakażenie nią powoduje między innymi: wysoką gorączkę, dreszcze, kaszel i bóle głowy oraz mięśni. W celu uniknięcia wskazanych następstw warto zdecydować się nie tylko na czyszczenie klimatyzacji czy odgrzybienie klimatyzacji ale dezynfekcje klimatyzacji o pełnym spektrum działania np. środkiem NANOCLEAN AC8. W celu zwalczenia przykrych konsekwencji, przede wszystkim zwalczanie rozwoju legionelli, ozonowanie samochodu jest częstą praktyką. Warto jednak dodać, że w porównaniu na tle innych metod wcale nie wypada ona dobrze.

Ozonowanie klimatyzacji może powodować szereg niepożądanych następstw jak na przykład odbarwienie tapicerki. Wielu jest również zdania, że gaz stosowany podczas tego zabiegu jest gazem drażniącym i nie do końca bezpiecznym. Co więcej, ozonator może na długo pozostawić nieprzyjemny zapach wewnątrz pojazdu.