Kiedy na dworze temperatura osiąga wysoki poziom, wszyscy kierowcy uruchamiają w autach klimatyzację. Niestety po kilku miesiącach, kiedy urządzenie nie jest używane zapach wydobywający się z niego wcale nie jest przyjemny. W dodatku w filtrach może znajdować się niebezpieczna bakteria legionella. Ten patogen wywołuje u ludzi choroby dróg oddechowych. W związku z tym należy regularnie wykonywać czyszczenie klimatyzacji wraz z dezynfekcją klimatyzacji.

Czy ozonowanie klimatyzacji ma sens?

W wielu reklamach ozonator do samochodu jest przedstawiany jako złoty środek do czyszczenia klimatyzacji. Niestety w rzeczywistości nie usuwa on niebezpiecznych patogenów. Dezynfekcja klimatyzacji w tym Odgrzybianie klimatyzacji wymaga zastosowania dość radykalnych środków. Tak samo jest w przypadku legionelli ozonowanie samochodu nie daje oczekiwanych efektów. W związku z tym najlepiej zastosować skuteczne metody, aby dezynfekcja klimatyzacji była w 100% skuteczna.
Produkt NANOCLEAN AC8 czyści, odgrzybia i dezynfekuje parownik klimatyzacji. Usuwa wszystkie drobnoustroje jak wirusy, bakterie, grzyby, prątki czy spory. Pianka biobójcza NANOCLEAN AC8 jest łatwa w użyciu, a dzięki specjalnemu aplikatorowi dotrze do trudno dostępnych miejsc