Większość kierowców w upalny dzień wsiada do samochodu, odpala silnik i włącza klimatyzację. Żeby jednak korzystać w pełni z jej dobrodziejstw, musisz pamiętać, żeby co najmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę wykonać czyszczenie klimatyzacji.
Odgrzybianie klimatyzacji – dlaczego jest tak ważne?

Komfort jazdy samochodem ze sprawną klimatyzacją to jedno. Ważniejsze jest jednak zdrowie Twoje i pasażerów. Układ klimatyzacji w samochodzie, niezależnie od marki, jest doskonałym miejsce do rozmnażania się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Jednym z jest legionella, bakteria odpowiedzialna za bardzo ciężką odmianę zapalenia płuc.

Bakterie legionelli – ozonowanie samochodu to za mało

Wiele firm wykonuje ozonowanie klimatyzacji. Jednak ozonator do samochodu to nie do końca skuteczna metoda na pozbycie się drobnoustrojów w tym legionelli. Najlepszym rozwiązaniem problemu z tą bakterią będzie czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji profesjonalnym preparatem NANOCLEAN AC8. Upewnij się, że wszystkie komponenty układu zostaną wyczyszczone, a filtry wymienione na nowe. Dopiero tak wykonana dezynfekcja klimatyzacji będzie w pełni skuteczna.