Klimatyzacja to element wyposażenia samochodu, który jest szczególnie istotny latem. Pozwala na komfortową jazdę w chłodzie podczas upalnych dni. Jednak nie pozostaje bez znaczenia zimą – pozwala na łatwe odparowywanie pary wodnej z szyb. W celu pełnego korzystania z korzyści jakie oferuje, należy dbać o systematyczne czyszczenie klimatyzacji.
Dezynfekcja klimatyzacji nie wpływa jedynie na wygodę, a jak się okazuje również na nasze zdrowie. Bowiem warunki jakie panują w jej wnętrzu są optymalne dla rozwoju różnych drobnoustrojów jak bakterii i grzybów, wirusów, prątków czy form przetrwalnikowych bakterii- zarodników. Szczególnie uprzykrzająca życie jest legionella. Wywołuje ona tak zwaną chorobę legionistów, która przychodzi nagle, a objawia się gorączką, suchym kaszlem i dreszczami.

W walce z niechcianymi konsekwencjami, a przede wszystkim w celu uniknięcia potencjalnego rozmnażania się legionelli, ozonowanie samochodu jest wyjątkowo popularną praktyką. Analizując jednak dostępne metody, wydaje się, że nie jest ona idealna. Czyszczenie klimatyzacji i odgrzybianie samochodu można wykonać w o wiele bezpieczniejszy sposób. Te wnioski wynikają z tego, że ozonowanie klimatyzacji jest w stanie odbarwić tapicerkę lub zniszczyć elektronikę. Istnieje również wiele opinii na temat tego, że ulatniający się ozon jest drażniący i groźny dla ludzi. Co więcej, ozonator do samochodu wywołuje specyficzny zapach, który jest trudny do zneutralizowania. Sprawdzonym rozwiązaniem do czyszczenia klimatyzacji samochodowej i kompleksowej dezynfekcji klimatyzacji o pełnym spektrum jest preparat NANOCLEAN AC8. NANOCLEAN AC8- lider dezynfekcji klimatyzacji.