Kiedy z wentylacji w samochodzie zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach jest to dość pilny sygnał, by zdecydować się na czyszczenie i dezynfekcje klimatyzacji. Sprawna klimatyzacja gwarantuje komfort w trakcie lata – tworzy chłodne warunki w samochodzie podczas upalnych dni. Mimo pozorów jest również niezbędna podczas zimy, z jej pomocą woda z szyb znacznie szybciej odparuje.

By cieszyć się z korzyści, jakie daje klimatyzacja, jak o wszystko, należy o nią dbać. Polega to na regularnym czyszczeniu i dezynfekcji klimatyzacji wraz z odgrzybianiem klimatyzacji. W celu zwalczania niekorzystnych skutków, głównie zapobiegania namnażania się legionelli ozonowanie samochodu jest wskazywana jako jedna z bardziej efektywnych metod. Nie jest to do końca trafny wniosek. Ozonowanie klimatyzacji nie usuwa zanieczyszczeń, a co więcej, według niektórych ozon jest drażniący i niebezpieczny dla zdrowia.

Czyszczenie klimatyzacji, odgrzybianie klimatyzacji oraz dezynfekcja klimatyzacji wydaje się, więc niezbędną techniką. Wspomniana legionella i inne groźne drobnoustroje powodują szereg groźnych następstw zdrowotnych, w postaci groźnych chorób. Podsumowując, zaniedbanie klimatyzacji to nie tylko uciążliwa gorąca temperatura w pojeździe, ale również niebezpieczeństwa na płaszczyźnie zdrowotnej. Dlatego sprawdź czy w twoim serwisie używają preparatów o pełnym spektrum działania jak wirusy, bakterie, grzyby, prątki i spory takie jak NANOCLEAN AC7 lub zrób to sam środkiem NANOCLEAN AC8 w postaci aerozolu.