Skuteczny system klimatyzacji w samochodzie pozwala swobodnie korzystać z wentylacji i uniknąć męczącej jazdy podczas upałów. Zimą natomiast ułatwia odparowywanie szyb.

Dla jej sprawności istotne jest nie tylko regularne czyszczenie klimatyzacji czy odgrzybianie klimatyzacji ale dezynfekcja klimatyzacji. Środowisko, które tam panuje jest idealne do rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów w tym bakterii, grzybów, wirusów, prątków czy zarodników bakterii. Popularna legionella wywołuje ona zakaźne choroby dróg oddechowych. Jak widać więc zaniedbany układ klimatyzacji nie jest tylko utrudnieniem w praktyce, a również poważnie zagraża naszemu zdrowiu.

Czyszczenie klimatyzacji i dezynfekcja klimatyzacji wraz z odgrzybianiem klimatyzacji może odbywać się za pomocą różnych technik. Szeroki wybór pozwala wybrać odpowiednią zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Odgrzybienie klimatyzacji stosujemy w celu zwalczania między innymi grzybów i pleśni. Niestety często ozonowanie samochodu jest często wskazywane jako skuteczny sposób. Warto dodać, że nie do końca sprawdza się ozonowanie klimatyzacji. Przede wszystkim ze względu na konieczność zaopatrzenia się w ozonator do samochodu. Co więcej, produkowane w dużej ilości wielotlenki azotu, mogą narobić naprawdę sporo szkód, na przykład odbarwiać tapicerkę, zniszczyć elektronikę czy pozostawiać specyficzny i trudny do zneutralizowania zapach. Ozonator nie usuwa brudu czy kurzu więc najpierw powinniśmy dobrze wyczyścić klimatyzację.
Bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem do czyszczenia klimatyzacji ale i dezynfekcji klimatyzacji jest preparat NANOCLEAN AC8.