Film z instrukcją w trakcie przygotowania

Sprawna klimatyzacja uchroni nas podczas męczących upałów w trakcie lata, a podczas zimy przyspiesza odparowywanie wody z szyb. Niewątpliwie o ten element samochodu należy dbać uważnie. Wszelkie zaniedbania nie odbiją się tylko na naszej wygodzie, ale jak się okazuje również na zdrowiu.

Środowisko jakie panuje w systemie klimatyzacji jest idealnym warunkiem dla rozwoju różnych drobnoustrojów w tym bakterii, wirusów, grzybów, prątków czy sporów. Szczególnie bakteria legionella powoduje szereg chorób dróg oddechowych, które są kwalifikowane jako wyjątkowo groźne.

Dla poprawnego działania niezbędne jest regularne czyszczenie klimatyzacji oraz dezynfekcja klimatyzacji wraz z odgrzybianiem klimatyzacji.
Dezynfekcja klimatyzacji może odbywać przy pomocy różnego rodzaju metod, wszystko zależy od indywidualnego wyboru. Podczas działania w celu zwalczania między innymi legionelli, ozonowanie samochodu jest nierzadko proponowane jako efektywny sposób na odgrzybianie klimatyzacji. Należy jednak wskazać, że nie jest to do końca prawidłowa rada. Głównie z uwagi na potencjalne powstanie wielu szkód, jak: odbarwienia tapicerskie, zniszczenie elektroniki (OZON to bardzo silny utleniacz). Co więcej, ozonator pozostawia po sobie nieprzyjemny i trudny do zneutralizowania zapach który wnika w materiały.
Sprawdzonym rozwiązaniem do czyszczenia klimatyzacji, odgrzybiania klimatyzacji i dezynfekcji klimatyzacji o pełnym spektrum działania jest środek biobójczy w postaci piany NANOCLEAN AC8. Preparat NANOCLEAN AC8 zabija wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, prątki i spory czyli formy przetrwalnikowe bakterii.